Editors

 

 

 

Senior Editors

Clifford Ando (University of Chicago)

Richard Hamilton (Bryn Mawr College)

Camilla MacKay (Bryn Mawr College)

James J. O'Donnell (Arizona State University)

 

Associate Editors

Luigi Battezzato (Università del Piemonte Orientale)

Shane Bjornlie (Claremont McKenna College)

George Boys-Stones (Durham University)

Martin Cropp (University of Calgary)

Hendrik Dey (Hunter College)

Radcliffe G. Edmonds III (Bryn Mawr College)

Julia Gaisser (Bryn Mawr College)

Laura Gawlinski (Loyola University Chicago)

Stephen Harrison (Oxford University)

Anthony Kaldellis (The Ohio State University)

Robert Lamberton (Washington University in St. Louis)

Ellen Muehlberger (University of Michigan)

Josiah Osgood (Georgetown University)

James E.G. Zetzel (Columbia University)

 

Consulting Editors

Francisco Barrenechea (University of Maryland, College Park)

Anna Chahoud (Trinity College, Dublin)

Brunilde S. Ridgway (Bryn Mawr College)

 

Assistant Editor

K. Signe Hansen

 

Editorial Assistants

Matthew Jameson (Bryn Mawr College)

Danielle Perry (Bryn Mawr College)

Mary Somerville (Bryn Mawr College)

 

Senior Adviser

Anne Mahoney (Tufts University)

 

Editorial Board

Annette Baertschi (Bryn Mawr College)

Judith Barringer (University of Edinburgh)

Alberto Bernabé (Universidad Complutense de Madrid)

Victor Bers (Yale University)

Ruby Blondell (University of Washington)

Corinne Bonnet (Université de Toulouse)

Charles Brittain (Cornell University)

Richard Burgess (University of Ottawa)

James Clauss (University of Washington)

Catherine Conybeare (Bryn Mawr College)

Thomas Corsten (University of Vienna)

Frank Coulson (The Ohio State University)

Jane Crawford (University of Virginia)

Giovan Battista D'Alessio (Università degli Studi di Messina)

Cynthia Damon (University of Pennsylvania)

Eleanor Dickey (University of Reading)

Jacco Dieleman (UCLA)

Natalie Dohrmann (University of Pennsylvania)

Benedikt Eckhardt (Universität Bremen)

Jonathan Edmondson (York University)

Marco Fantuzzi (Roehampton University)

Gary Farney (Rutgers University)

Thorsten Fögen (Durham University)

Edith Foster (Ashland University)

Lloyd Gerson (University of Toronto)

Bruce Gibson (University of Liverpool)

Maud Gleason (Stanford University)

Pamela Gordon (The University of Kansas)

Margaret Graver (Dartmouth College)

Andrea Guzzetti (American School of Classical Studies at Athens)

Michael Halleran (William & Mary)

Johanna Hanink (Brown University)

Vincent Hunink (Radboud University Nijmegen)

Ine Jacobs (Oxford University)

Timothy Johnson (College of Charleston)

Prudence Jones (Montclair State University)

Peter Kruschwitz (University of Reading)

Martin Langner (Georg-August-Universität Göttingen)

Peter Lautner (Pázmány Péter Catholic University, Budapest)

Hartmut Leppin (Goethe-Universität Frankfurt am Main)

Astrid Lindenlauf (Bryn Mawr College)

Susan Lupack (American School of Classical Studies at Athens)

Harry Maier (Vancouver School of Theology)

Charles McNelis (Georgetown University)

Margaret Miller (University of Sydney)

Stuart Miller (University of Connecticut)

Benjamin Millis (Germany)

E.M. Moormann (Radboud University Nijmegen)

John Muccigrosso (Drew University)

John J. Mulhern (University of Pennsylvania)

Bret Mulligan (Haverford College)

Dimitri Nakassis (University of Colorado Boulder)

Carlos Noreña (University of California, Berkeley)

Rim Nurullin (Russian State University for the Humanities)

Robert Ousterhout (University of Pennsylvania)

Marianne Pade (Accademia di Danimarca/Det Danske Institut i Rom)

Lee Pearcy (Episcopal Academy)

Vinciane Pirenne-Delforge (Université de Liège)

Lucia Prauscello (University of Cambridge)

Adam Rabinowitz (University of Texas, Austin)

Peter J. Rhodes (University of Durham)

Ralph Rosen (University of Pennsylvania)

Susan Rotroff (Washington University in St. Louis)

Dylan Sailor (University of California, Berkeley)

Stephen Salkever (Bryn Mawr College)

Joel Schlosser (Bryn Mawr College)

Celia Schultz (University of Michigan)

Russell T. Scott (Bryn Mawr College)

Graham Shipley (University of Leicester)

Ineke Sluiter (University of Leiden)

Joseph B. Solodow (Yale University)

Joshua Sosin (Duke University)

Caroline Stark (Howard University)

Markus Stein (Universität Düsseldorf)

Geoffrey Sumi (Mount Holyoke College)

Gaëlle Tallet (Université de Limoges)

Aaron Tugendhaft (University of Chicago)

Robbert van den Berg (University of Leiden)

Arthur Verhoogt (University of Michigan)

Brent Vine (University of California, Los Angeles)

Alicia Walker (Bryn Mawr College)

Edward Watts (University of California, San Diego)

Martin Worthington (University of Cambridge)

James Wright (American School of Classical Studies at Athens)

Froma Zeitlin (Princeton University)